Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Aktualności 19 listopada 2023 wyświetleń: 187

XXXIINiedziela Zwykła(19-26.11.2023r.)

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się aby pomagać innym.

2. Nabożeństwa za zmarłych są odprawiane przez cały listopad o godzinie o 17:30.

3. W każdą niedzielę listopada o 15:00 zapraszamy na cmentarz przy ul. Odrzańskiej - od grobu Ks. Jana Zalewskiego wyruszamy z modlitwą różańcową za zmarłych „Czyścimy czyściec”.

4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.

6. W środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych organistów.

7. Dziękuję za ofiary na nowe wstawione już okna do klasztoru. Zebrano ok. 12 tys. zł. Brakuje jeszcze 18 tys. Jeśli chcielibyście wesprzeć tę inwestycje to proszę o składanie ofiar indywidualnie do mnie lub na tacę.

8. Do kościoła w Stokach i do kościoła w Rurce zostały wykonane z jesionu po 3 fotele miejsca przewodniczenia z tapicerką, z tego środkowy ozdobny. Wykonała je pracownia na Ukrainie. Koszt każdego zestawu to 12 tys. (Brakuje do spłacenia każdego zestawu po 4 tys. zł.)

9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

10. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnociepożegnaliśmy: śp. + Renatę Madera. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

aktualizowano: 2023-11-19