Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Aktualności 25 listopada 2023 wyświetleń: 222

Niedziela Chrystusa Króla (26.11.-03.12.2023r.)

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - w odnowionej liturgii uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelka łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Dziś poświęcenie opłatków na mszy św. o godz. 10:00 i 12:00. W poświęcone opłatki można zaopatrzyć się w zakrystii.

3. Dziś o 15:00 zapraszamy na cmentarz przy ul. Odrzańskiej - od grobu Ks. Jana Zalewskiego wyruszamy z modlitwą różańcową w listopadzie za zmarłych pt.: „Czyścimy czyściec”.

4. Nabożeństwa za zmarłych są odprawiane do końca listopada o godzinie o 17:30.

5. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W pierwszy czwartek miesiąca, w święto św. Andrzeja Apostoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od 17:00. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W pierwszy piątek od 9:00 Ks. Proboszcz odwiedzi chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź.

8. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 rozważanie, różaniec i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, a od 9:00 ks. Tomasz odwiedzi chorych.

9. W przyszłą niedzielę 3 grudnia comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi III Róża pw. MBNP.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent.

11. Proszę o ofiary na wstawione drewniane okna do klasztoru. Brakuje jeszcze ok. 16 tys. ze 138 tys. - bo tyle kosztowała inwestycja. W części mieszkalnej klasztoru także zostało zamontowane alternatywne do olejowego tańsze ogrzewanie elektryczne.

12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-11-25