Niedziela, 19 maja 2024 r. imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Aktualności 1 grudnia 2023 wyświetleń: 373

Niedziela Adwentu (03-10.12.2023r.)

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi III Róża pw. MBNP.

3. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnich, od poniedziałku do piątku o 18:00, a w soboty o 7:00, szczególnie dzieci z tradycyjnymi lampionami i serduszkami z wypisanymi zrobionymi dobrymi uczynkami.

4. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.

5. W najbliższą środę, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli.

6. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Dodatkowa msza św. o 11:00, a po mszy św. do 13:00 adoracja Najśw. Sakramentu. Na mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików i krzyżyków dzieci komunijnych.

7. W poświęcone opłatki oraz kolorowe kalendarze ścienne z Madagaskaru można zaopatrzyć się w zakrystii.

8. Caritas rozprowadza świece wigilijne, można też wziąć torby miłosierdzia.

9. Dziś rozpoczynamy akcję: „Paczuszka dla maluszka”. Jest wystawiona w kaplicy miłosierdzia choinka, na której wiszą symboliczne papierowe bombki, które można wziąć do domu po przyniesieniu nowych pampersów, chusteczek, kocyków czy kosmetyków dla noworodków. Wszystko to następnie będzie przekazane przez Fundację Małych Stópek do domów samotnej matki, dziecka i hospicjów w diecezji.

10. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje. Zaplanujmy tak zajęcia, aby wziąć udział w naukach rekolekcyjnych od niedzieli 10 grudnia do środy 13 grudnia. Przed południem swoje rekolekcje przeżyje młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie. Rekolekcje poprowadzi Ks. Łukasz Skołud ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Świętej Rodziny.

11. Dziękuję za ofiary na wstawione drewniane okna do klasztoru. Brakuje jeszcze ok. 13 tys. ze 138 tys. - bo tyle kosztowała inwestycja.

12. Od poniedziałku rozpoczynamy już wizytę duszpasterską. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem:

poniedziałek 4 grudnia od ok. 19:00: Chrobrego 2, 2A, 4 i 4A, 6, 6A

wtorek 5 grudnia od ok. 19:00: Chrobrego 3, 3A, 3B i 3C, 3D, 5

środa 6 grudnia od ok. 19:00: Chrobrego 5A, 7, 7A i 9, 9A

czwartek 7 grudnia od ok. 19:00: Chrobrego 9B, 9C i 11, 11A, 11B, 13, 13A

piątek 8 grudnia od ok. 19:00: Chrobrego 15, 17, 17A, 19 i Jagiełły 2, 3, 4

sobota 9 grudnia od ok. 9:00: Jagiełły reszta, Mieszka I 2 i Mieszka I 7,9,11

13. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do soboty do zakrystii po Mszach Świętych.

14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-12-01