Niedziela, 19 maja 2024 r. imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Aktualności 23 grudnia 2023 wyświetleń: 586

INiedziela Adwentu (24-31.12.2023r.)

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia.

2. Dziś nie ma mszy św. o 18:00, bo wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. Pasterki w naszej Parafii będą: o 20:00 w Stokach i Rurce, o 22:00 w kościele św. Trójcy i o 24:00 w Kościele Mariackim. Serdecznie zapraszamy.

3. Msze święte w Boże Narodzenie 25 grudnia według porządku niedzielnego - nie ma Mszy świętej o 7:00.

4. We wtorek - drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego 26 grudnia tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Po mszy zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny W Szczecinie.

5. W drugi dzień świąt 26 grudnia w Pub Kultura organizujemy wigilię dla samotnych, bezdomnych i potrzebujących radości stołu wigilijnego dla ok. 90 osób. Dziękujemy Wspólnocie św. Idziego, Caritasowi Parafialnemu, a przede wszystkim ludziom o dobrych sercach, którzy zapełnili torby miłosierdzia i podzielili się żywnością zbieraną w jednym z marketów w mieście.

6. W środę 27 grudnia przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie święci się wino na mszach świętych. Prosimy o przyniesienie do poświęcenia własne wina.

7. W czwartek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Od godz 15:00 – 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz 17:30 nabożeństwo na zakończenie starego roku i odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” dziękując za wszystko, co było w tym roku dobre. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Na zakończenie Msza święta o 18:00 .

9. Dziękuję za ofiary na wstawione drewniane okna do klasztoru. Brakuje jeszcze ok. 6 tys. ze 138 tys.

10. Trwa wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie, dlatego rozpoczęliśmy ją już w Adwencie by mieć czasu więcej na wspólne rozmowy.:

środę 27 grudnia od ok. 9:00: Stoki i Prusa

11. czwartek 28 grudnia od ok. 9:00: Rurka i Trzeszcze

12. piątek 29 grudnia od ok. 16:00: Odrzańska, Topolowa i Graniczna

sobota 30 grudnia od ok. 9:00: Rogozińskiego 1-21 i Rogozińskiego 22-48 od tyłu i Halika

13. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Paczuszka dla maluszka” za Wasz dar serca! Fundacja Małych Stópek, która Wasze dary zabrała – przekaże je do domów samotnej matki, dziecka i hospicjów w diecezji.

14. Sygnalizujemy, że 5 stycznia 2024 roku o godz. 17:00 w kościele św. Trójcy odbędzie się koncert charytatywny NA BIS - na rehabilitację dla Szymona i Wiktorii Jakubiak i będziemy prosić na 4 stycznia o upieczenie ciast.

15. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do soboty do zakrystii po Mszach Świętych.

16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszychświątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

17. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: śp. Maria Paranycz, śp. Jan Lessnau (pogrzeb w środę o godz. 14.00), śp. Bogusława Wasińska (pogrzeb w czwartek o godz. 12.00), Stanisława Ciupińska (pogrzeb w sobotę o godz. 14.00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

aktualizowano: 2023-12-29