Niedziela, 19 maja 2024 r. imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Aktualności 27 stycznia 2024 wyświetleń: 249

IV Niedziela Zwykła (28.01-04.02.2024r.)

1. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
  2. W poniedziałek po mszy św. o 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od 17:00. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieństwem świec o 7:00, 16:30
    w Stokach, 18:00 i 19:00 w Rurce. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

5. 2 luty to pierwszy piątek – od 9:00 ks. Proboszcz odwiedzi chorych, a od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź.

6. Spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią Św. odbędzie się 2 lutego o 17.15, a poświęcenie świec komunijnych na Mszy Św. o godz. 18.00

7. W sobotę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, patrona osób chorych na gardło. Po Mszy Świętej o 7:00 i ok. 9:45 indywidualny obrzęd błogosławieństwa gardła.

8. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie
    i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Od 9.00 ks. Tomasz odwiedzi chorych.

9. Za tydzień miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi V Róża Matek pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

10. Każda parafia w diecezji ma udział w kosztach utrzymania Seminarium Duchownego w Szczecinie. Gdyby ktoś z sympatyków naszej parafii chciał wspomóc nas w opłatach to na stoliku z gazetami są wyłożone koperty do ofiar na ten cel.

11. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do soboty do zakrystii po Mszach Świętych.

12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

13. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie zmarł: śp. +Roman Godlewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

aktualizowano: 2024-01-27