Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 17 lutego 2024 wyświetleń: 283

I Niedziela Wielkiego Postu (18-25.02.2024r.)

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:00 dla dzieci, o 17:30 dla dorosłych i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Przypominamy przygotowującym się do I Komunii i Bierzmowania o uczestnictwie.

3. We wszystkie piątki okresu Wielkiego Postu od godz.15:00 – 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

4. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

5. Od poniedziałku 24 września do soboty 28 września organizowana jest tak jak rok temu pięciodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem śladami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Rodziny Ulmów i św. Andrzeja Boboli. Pokoje 2-3 osobowe. Koszt 1790 zł przy 48 osobach jadących. Trasa to Toruń-Warszawa-Lublin-Markowa-Strachocina-Częstochowa-Głogowiec. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244

6. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do soboty do zakrystii po Mszach Świętych.

7. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

8. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie zmarła: śp. +Aniela Kikosicka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

aktualizowano: 2024-02-17