Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 24 lutego 2024 wyświetleń: 261

II Niedziela Wielkiego Postu  (25.02.-03.03.2024r.)

1. Rokrocznie druga niedziela wielkiego postu to Przemienienie Chrystusa na górze wobec uczniów.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Zbiórka do puszek na ten cel po mszy św.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15.

4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W najbliższy piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”-- Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

6. W pierwszy piątek od 9:00 Ks. Proboszcz odwiedzi chorych. Od 15:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Droga Krzyżowa o 17:00 dla dzieci, o 17:30 dla dorosłych. Podczas dróg krzyżowych możliwość spowiedzi.

7. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, a także od 9:00 ks. Tomasz odwiedzi chorych.

8. W przyszłą niedzielę o godz., 11:30 zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzi VI Róża Ojców pw. św. Józefa. Spotkanie po mszy św. z ks. Tomaszem za dwa tygodnie.

9. Zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne w dniach 17-20 marca.

10. Prosimy o ofiary na kwiaty do grobu składać do skarbony w kaplicy miłosierdzia.

11. Od wtorku 24 września do soboty 28 września organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem śladami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Rodziny Ulmów i św. Andrzeja Boboli. Pokoje 2-3 osobowe. Koszt 1790 zł przy 48 osobach jadących. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244. Szczegółowy plan w Echu.

12. Z Kenii przyszła prośba o różańce dla dzieci. Bardzo bym prosił jeśli ktoś chciałby ofiarować to można zostawić w przedsionku kościoła lub w zakrystii.

13. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wielkanocny. Są też baranki z czekolady i torby miłosierdzia...

14. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do soboty do zakrystii po Mszach Świętych.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2024-02-24