Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 30 marca 2024 wyświetleń: 235

Niedziela Wielkanocna (31.03.-07.04.2024r.)

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania.

2. Z okazji Świąt Wielkiejnocy wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom oraz Gościom życzmy wielu łask Bożych i obfitego Błogosławieństwa.

3. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

4. Dziś w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - Msze święte o 10:00, 12:00 i 18:00,
    a w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego.

5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte według porządku niedzielnego. Tradycyjnie w tym dniu zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

6. We wtorek w 19 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II o godz. 15:00 zgromadzimy się na Koronkę do Miłosierdzia Bożego pod pomnikiem św. Jana Pawła II dziękując za wielki dar świętości jakim Bóg obdarzył naszego wielkiego rodaka! On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować! O 21:37 odśpiewamy Apel Jasnogórski.

7. W pierwszy czwartek miesiąca 7 marca od 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi.

8. W pierwszy piątek od 9:00 Ks. Proboszcz odwiedzi chorych. Od 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi.

9. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.

10. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, a także od 9:00 ks. Tomasz odwiedzi chorych.

11. W następną niedzielę Niedzielę Miłosierdzia będziemy oddawać cześć relikwiom świętych, którzy przypomnieli światu o Bożym Miłosierdziu podczas Mszy. Msze św. będą sprawowane wobec wystawionych relikwii: św. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćko.

12. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca o godz 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i co miesięczna zmiana tajemnic Różańcowych. Modlitwie przewodzi I Róża Matek pw. MB Bolesnej.

13. Przypominamy, że Penitencjaria Apostolska w Watykanie udzieliła odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami od 4 marca 2024r. - 3 marca 2025r. dla kościoła św. Trójcy z okazji 50-lecia parafii. Może on też być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Możemy go ofiarować codziennie. Korzystajmy z tych łask...

14. Od wtorku 24 września do soboty 28 września organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – śladami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Rodziny Ulmów i św. Andrzeja Boboli. Zapisy i program u p. Agnieszki pod nr tel.: (696454244) podanym też w ogłoszeniach w Echu.

15. Zbieramy na zapłacenie za nowe chodniki do prezbiterium i przez cały kościół – ok. 50 metrów razem. Brakuje jeszcze 6.180zł. Dziękując tym co dali, proszę Was o ofiary na ten cel.

16. Dzięki akcji charytatywnej – „Palma Wielkanocna”zebrano 3458,95PLN i 14EU. Środki zostaną przekazane na adopcję uczennicy z sierocińca w Isiolo w Kenii oraz na rehabilitację wychowanków SOSW w Chojnie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to działanie.

17. Jak wiele razy ogłaszałem – wiecie, że nasze organy są w opłakanym stanie, a specjalista robiący przeglądy rok temu stwierdził, że szkoda naszych pieniędzy na reanimowanie tego, czego nie da się już naprawić. Od kilku lat szukałem więc organów i udało się wreszcie znaleźć. Po obejrzeniu ich z Profesorem muzykologii podjąłem decyzję o zakupie, podpisałem umowę i po negocjacjach wpłaciłem zaliczkę. Organy mają 50 lat i obecnie stoją w parafii Serca Jezusowego w Brig na terenie Szwajcarii. Mają 30 głosów i są w dobrym stanie. Czeka nas logistyka związana z demontażem tych co stoją w Chojnie, przygotowaniem pod postawienie tych co zostaną zakupione oraz demontażem i przewiezieniem tirem organów ze Szwajcarii.

18. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do środy do zakrystii po Mszach Świętych.

19. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2024-03-30