Czwartek, 25 lipca 2024 r. imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny Czwartek XVI tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Jakuba Apostoła

Aktualności

Aktualności 28 maja 2024 wyświetleń: 196

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej (26.05 – 02.06.2024r.)

 

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.

 2. Dziś o godz. 12:00 na dodatkowej mszy św. w kościele św. Trójcy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, a od poniedziałku do piątku biały tydzień dla dzieci komunijnych.

 3. Dzisiaj przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

 4. W czwartek Boże Ciało. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich chojnian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o 11:00 w Kościele Mariackim, po której wyruszy procesja. Pierwsza stacja przy pomniku św. Jana Pawła II, druga przy kościele NSPJ, trzecia przy ul. Kościuszki i ostatnia przy kościele Świętej Trójcy. Prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi. Pozostałe Msze święte Msze św. w kościele parafialnym o 7:00 i 18:00, na filiach o 8:00. Przez całą oktawę procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem w czasie nabożeństwa.

 5. Już tylko do piątku nabożeństwa majowe o 17:30 przy figurze przed kościołem razem z dziećmi komunijnymi. Czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - od soboty nabożeństwa czerwcowe także o 17:30.

 6. W piątek ogłaszam dyspensę na terenie Parafii od powstrzymywania się od pokarmów mięsnych. W zamian proszę odmówić jakąkolwiek modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące.

 7. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Od 9:00 także ks. Tomasz odwiedzi chorych.

 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 12:00 wyjątkowo msza św. w kościele św. Trójcy zamiast w „Katedrze”. Po mszy zapraszamy na wspólne świętowanie 30 lecia święceń kapłańskich ks. Proboszcza na ogrodzie klasztornym. Miesięczna zmiana tajemnic różańcowych i wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi III Róża Matek pw. MBNP.

 9. Pamiętajmy, że Penitencjaria Apostolska w Watykanie udzieliła odpustu zupełnego dla kościoła św. Trójcy z okazji 50-lecia parafii od 4 marca 2024r. - 3 marca 2025r. Możemy go ofiarować codziennie także za dusze w czyśćcu cierpiące. Korzystajmy z tych łask...

 10. Od wtorku 24 września do soboty 28 września organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy śladami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Rodziny Ulmów i św. Andrzeja Boboli. Zapisy i szczegóły i program u p. Agnieszki pod nr tel.: (696454244)

 11. Od 23 czerwca do 1 lipca organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie z ks. Andrzejem Galantem. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panią Ewą pod nr tel.: (501520650)

 12. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do soboty do zakrystii po Mszach Świętych.

 13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

 14. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy: śp. +Mariana Rumbuć. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

aktualizowano: 2024-05-28
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone