Sobota, 15 czerwca 2024 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Sobota X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 8 czerwca 2024 wyświetleń: 44

Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela Zwykła (02-09.06.2024r.)

 

 1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać.

 2. Już od tygodnia gościmy w naszej parafii ks. bp-a Bronisława Biernackiego z Ukrainy, który już tradycyjnie do nas przyjeżdża w tym okresie. Życzymy mu wiele łask Bożych, dziękując za posługę sakramentalną w konfesjonale.

 3. Dziś w niedzielę o godz. 12:00 wyjątkowo msza św. w kościele św. Trójcy zamiast w „Katedrze”. Po mszy zapraszamy na wspólne świętowanie 30 lecia święceń kapłańskich ks. Proboszcza na ogrodzie klasztornym. Miesięczna zmiana tajemnic różańcowych i wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi III Róża Matek pw. MBNP.

 4. Nabożeństwa czerwcowe o 17:30. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem w czasie nabożeństwa .

 5. W poniedziałek po mszy o 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 6. W pierwszy czwartek od 17:00 spowiedź.

 7. W pierwszy piątek od 9:00 Ks. Proboszcz odwiedzi chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź i adoracja.

 8. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Odpust w sąsiedniej parafii NSPJ. Z racji uroczystości nie ma postu od pokarmów mięsnych.

 9. Za tydzień w sąsiedniej parafii na „Lotnisku” po południu Festyn Parafialny – program wywieszony w gablocie.

 10. Pamiętajmy, że Penitencjaria Apostolska w Watykanie udzieliła odpustu zupełnego dla kościoła św. Trójcy z okazji 50-lecia parafii od 4 marca 2024r. - 3 marca 2025r. Możemy go ofiarować codziennie także za dusze w czyśćcu cierpiące. Korzystajmy z tych łask...

 11. Od wtorku 24 września do soboty 28 września organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy śladami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Rodziny Ulmów i św. Andrzeja Boboli. Zapisy i szczegóły i program u p. Agnieszki pod nr tel.: (696454244)

 12. Od 23 czerwca do 1 lipca organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie z ks. Andrzejem Galantem. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panią Ewą pod nr tel.: (501520650)

 13. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do soboty do zakrystii po Mszach Świętych.

 14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

 15. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy: śp. +Ewę Matkowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

aktualizowano: 2024-06-08
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone