Czwartek, 25 lipca 2024 r. imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny Czwartek XVI tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Jakuba Apostoła

Aktualności

Aktualności 29 czerwca 2024 wyświetleń: 148

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła (30.06 – 07.07.2024r.)


 

 1. Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

 2. Dziś zbiórka do puszek na świętopietrze.

 3. Do końca września Msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

 4. Od niedzieli 30 czerwca do końca sierpnia Msza św. w Rurce o godz. 16:30.

 5. Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe o 17:30.

 6. W środę 3 lipca wspominamy św. Tomasza Apostoła. Ks. Tomaszowi z okazji imienin składamy serdeczne życzenia i prosimy o modlitwę w Jego intencji!!!

 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą wieczorną.

 8. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź. W czasie wakacyjnym do chorych jeździmy tylko na indywidualne wezwania.

 9. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

 10. W następną niedzielę o godz 11:30 w Kościele Mariackim wystawienie Najświętszego Sakramentu i co miesięczna zmiana tajemnic Różańcowych. Modlitwie przewodzi IV Róża Matek pw. Matki Bożej z Lourdes.

 11. SPOWIEDŹ W CZASIE WAKACJI PRZED MSZĄ ŚW.

 12. Pamiętajmy, że Penitencjaria Apostolska w Watykanie udzieliła odpustu zupełnego dla kościoła św. Trójcy z okazji 50-lecia parafii. Możemy go ofiarować codziennie do 3 marca 2025r., także za dusze w czyśćcu cierpiące. Korzystajmy z tych łask...

 13. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do soboty do zakrystii po Mszach Świętych.

 14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszych świątyń, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

 15. UDAJĄCYM SIĘ NA WAKACYJNY ODPOCZYNEK życzymy wielu łask Bożych zarówno tych zewnętrznych jak i duchowych. Piękno stworzonego świata, piękno architektury sakralnej miejsc, które odwiedzimy, niech nam wszystkim pomoże jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga.Osobista modlitwa w różnych miejscach kultu i na łonie przyrody, lektura i medytacja Pisma św. jak również niedzielna i świąteczna Msza św. przeżywana w świątyniach rozsianych po całym świecie niech otworzy nas jeszcze bardziej na Miłość, którą jest Bóg, by nasze życie duchowe nabrało nowego blasku po całorocznym trudzie nauki i pracy.

 16. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy: śp. Andrzeja Ubych, oraz zmarł śp. Marian Cholewa, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

aktualizowano: 2024-06-29
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone