Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina Wtorek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 23 czerwca 2018 wyświetleń: 833

XII Niedziela zwykła

24-30.06.2018r.

1. Trwa miesiąc czerwiec, zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.
  2. Obchodzimy dzisiaj uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  3. W środę obchodzimy wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy, w czwartek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, a w piątek uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.
  4. W najbliższy wtorek po Mszy świętej o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie katechetów naszej parafii.
  5. W czwartek przypada 46. Rocznica erygowanie przez Papieża Pawła VI Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W tym dniu o godzinie 18:00 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 46. rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Podczas tej liturgii zostanie wręczony zasłużonym osobom Krzyż Zasługi dla Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego.
  6. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej kolejny już raz organizuje kolonie i półkolonie dla 350 dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych wykluczeniem. Możemy wesprzeć to dzieło składając ofiary do puszek po Mszach świętych.
  7. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.
  8. Dzisiaj o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Chojnie zapraszamy na spektakl na podstawie „Zemsty” Aleksandra hrabiego Fredry przygotowany przez naszą młodzież pod kierunkiem ks. Pawła.
  9. Podczas posiedzenia zarządu Fundacji Kościół Mariacki w Chojnie dnia 15 czerwca br., podjęto decyzję o utworzeniu Towarzystwa Przyjaciół Kościoła Mariackiego. Zapraszamy do współtworzenia tego szlachetnego przedsięwzięcia.  Członkami mogą być mieszkańcy Chojny oraz inne osoby dla których Kościół Mariacki jest świątynią o szczególnym znaczeniu.
  10. Rozpoczynamy czas wakacji. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku. Zachęcamy do wcześniejszego zaplanowania uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej w miejscu naszego odpoczynku.
  11. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2018-06-23