Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 30 czerwca 2018 wyświetleń: 745

XIII Niedziela zwykła

1-7.07.2018r.

1. Dzisiaj wspominamy św. Ottona z Bambergu misjonarza Pomorza, patrona Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
  2. W poniedziałek przypada rocznica wydarzenia sprzed lat: „2 lipca 1927 r. w Wilnie arcybiskup metropolita warszawski i prymas Królestwa Polskiego Aleksander kard. Kakowski koronował obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej, zwanej też Madonną Wileńską lub Ostrobramską Matką Miłosierdzia”.
  3. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Tomasza Apostoła; w piątek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  4. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12:00 zmiana tajemnicy różańcowych. Papieska intencja ewangelizacyjna: „Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.”
  5. W tym tygodniu przypada: Pierwszy Piątek – odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Pierwsza Sobota – zapraszamy na nabożeństwo o 17:00. Na mszy o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
  6. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.
  7. Podczas posiedzenia zarządu Fundacji Kościół Mariacki w Chojnie dnia 15 czerwca br., podjęto decyzję o utworzeniu Towarzystwa Przyjaciół Kościoła Mariackiego. Zapraszamy do współtworzenia tego szlachetnego przedsięwzięcia.  Członkami mogą być mieszkańcy Chojny oraz inne osoby dla których Kościół Mariacki jest świątynią o szczególnym znaczeniu. Zapraszamy na spotkanie w pierwszą sobotę miesiąca, (czyli 7.7.) po Mszy świętej o godzinie 18:00. Kolejna narada jest zaplanowana po wakacjach.
  8. Rozpoczynamy czas wakacji. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku. Zachęcamy do wcześniejszego zaplanowania uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej w miejscu naszego odpoczynku.
  9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2018-06-30