Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 18 sierpnia 2018 wyświetleń: 886

XX Niedziela zwykła

19-25.08.2018r.

1. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Bernarda, we wtorek św. Piusa X, w środę NMP Królowej i w piątek św. Bartłomieja.
  2. W czwartek będziemy przeżywać Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Obejmijmy naszą modlitewną pamięcią szczególnie polską Golgotę reżimu komunistycznego i narodowo-socjalistycznego.
  3. Decyzją księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, z dniem 25 sierpnia br., ks. Paweł Michniewicz podejmie posługę w parafii pw. św. Jerzego w Goleniowie. W mieście  corocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych, życzymy ks. Pawłowi owocnego duszpasterstwa wśród młodzieży parafialnej i podczas spotkań diecezjalnych. Msza św. na zakończenie posługi w Parafii Świętej Trójcy odbędzie się w piątek o godz. 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  4. Komunikat na temat zdrowia ks. proboszcza Jan Zalewskiego. Badanie tomografem komputerowym w szpitalu w Szczecinie-Zdrojach, dnia 27 lipca 2018r., wykazało w płucach pojedyncze podopłucne guzki śr. do 3 mm. Od 24 września br. ks. proboszcz rozpocznie leczenie w centrum pulmonologicznym w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie. Polecamy ks. Proboszcza modlitwie parafian.
  5. Podejmując zachętę Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi nasza parafia włącza się w Wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę w 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Modlitwa trwa od 15 sierpnia do 7 października br.              Z różańcem w ręku módlmy się więc o obfitość Bożego Ducha oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach Narodu Polskiego.
  6. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  7. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2018-08-18