Piątek, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 25 sierpnia 2018 wyświetleń: 824

Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

26.08-1.09.2018r.

1. W piątek pożegnaliśmy byłego wikariusza naszej parafii ks. Pawła Michniewicza. Dziękujemy mu za wszelkie dobro i zaangażowanie. Dziękujemy także wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej. Ofiary zebrane podczas tej liturgii zostały przekazane ks. Pawłowi na remont jego samochodu.
  2. W naszej parafii witamy serdecznie ks. Jana Patockiego. Msza św. na przywitanie wikariusza będzie celebrowana w poniedziałek (27.8.br.) o godz. 18.00.
  3. Ks. Jan otoczy opieką róże różańcowe naszej parafii. Spotkanie wszystkich róż żeńskich będzie w środę po Mszy świętej o godz. 18:00, a męskiej w czwartek. Serdecznie zapraszamy.
  4. W poniedziałek wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  5. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo o 17:00. Na mszy o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jest to również dzień pamięci ofiar II wojny światowej oraz dzień modlitw o ochronę stworzenia.
  6. W sobotę na godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów. Zapraszamy także wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
  7. W następną niedzielę Caritas naszej parafii w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów 2018” przeprowadzi zbiórkę do puszek. W tym roku będziemy wspierać dzieci szkolne w Diecezji Odesko-Symferopolskiej na Ukrainie.
  8. W sobotę 8 września odbędzie się VI piesza pielgrzymka z Chojny do Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach; wyjście o godz. 7:00 spod kościoła pw. NSPJ. Organizatorzy zapewniają posiłki, autokar powrotny i opiekę medyczną.
  9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2018-08-25