Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 31 sierpnia 2018 wyświetleń: 924

XXII Niedziela Zwykła

2-8.09.2018r.

1. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12:00 zmiana tajemnicy różańcowych. Papieska intencja powszechna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, a w sobotę święto Narodzenia NMP.
  3. W tym tygodniu przypada: Pierwszy Piątek – odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
  4. Dzisiaj Caritas naszej parafii w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów 2018” przeprowadzi zbiórkę do puszek. W tym roku będziemy wspierać dzieci szkolne w Diecezji Odesko-Symferopolskiej na Ukrainie. A w następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00 Caritas będzie rozprowadzał domowe ciasta.
  5. W poniedziałek 3 września o godz. 7:45 w kościele mariackim będzie odprawiona uroczysta Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego.
  6. W poniedziałek 3 września o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów i świadków do tegorocznego bierzmowania. Kolejne spotkania będą ogłaszane systematycznie.
  7. W poniedziałek po Mszy o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów. Zapraszamy także wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
  8. W środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie I żeńskiej róży różańcowej z ks. Janem. Kolejne róże będą miały spotkania w kolejne środy.
  9. W czwartek od godz. 17:00 spowiedź kandydatów do bierzmowania i świadków.
  10. W sobotę o godz. 9:00 w kościele Świętej Trójcy odbędzie się bierzmowanie z udziałem episkopatu Skandynawii. O godz. 11:00 tradycyjne XXIX Nabożeństwo Ekumeniczne. W niedzielę  o godzinie 10:00 nabożeństwo ewangelickie w języku niemieckim w kościele mariackim, a o godzinie 12:00 Msza święta na zakończenie dni integracji. Szczegółowy program na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
  11. Katechezy dla kandydatów do pierwszej Komunii świętej oraz bierzmowania na rok 2019 i dalsze lata rozpoczną się od pierwszego tygodnia października. Również spotkanie parafialnego zespołu Caritas odbędzie się w październiku.
  12. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2018-08-31