Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 8 września 2018 wyświetleń: 773

XXIII Niedziela Zwykła (9-15.09.2018r.)

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać: w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę wspomnienie NMP bolesnej.
  2. Wszystkim, którzy wczoraj przyjęli w naszej parafii sakrament bierzmowania z serca gratulujemy, a wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu tej uroczystości dziękujemy.
  3. Dzisiaj uroczystą Mszą świętą o godzinie 12:00 w kościele mariackim kończą się XXIX Dni Integracji i Ekumenizmu. Wszystkim organizatorom i uczestnikom gorąco dziękujemy.
  4. W zeszłą niedzielę Caritas naszej parafii w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów 2018” zbierała ofiary dla dzieci szkolnych w Diecezji Odesko-Symferopolskiej na Ukrainie. Zebrano 1.234,20 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12:00 Caritas będzie rozprowadzał domowe ciasta.
  6. W środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie II żeńskiej róży różańcowej z ks. Janem.
  7. Katechezy dla kandydatów do pierwszej Komunii świętej oraz bierzmowania na rok 2019 i dalsze lata rozpoczną się od pierwszego tygodnia października. Również spotkanie parafialnego zespołu Caritas odbędzie się w październiku.
  8. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2018-09-08