Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 6 października 2018 wyświetleń: 892

XXVII Niedziela Zwykła (7-13.10.2018r.)

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.
  2. W tą sobotę wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego.
  3. Trwa się październik, czyli miesiąc różańca świętego, nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Zgodnie z zaleceniem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi w związku z przypadającym dzisiaj wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele dzisiaj pomiędzy Mszami świętymi trwa modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny. Zostańmy chociaż na chwilę, by wspólnie się pomodlić.
  5. Dzisiaj witamy księdza Janusza Mieszkowskiego – nowego administratora naszej parafii. Życzymy wielu łask Bożych w nowej posłudze. Zachęcamy także do modlitwy o zdrowie księdza proboszcza Jana Zalewskiego.
  6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zmiana tajemnic różańcowych. Papieska intencja: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.
  7. Komunikat Kurii Metropolitalnej: „Zapraszamy wszystkich na pierwszą w dziejach Szczecina i Archidiecezji papieską koronację Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, która odbędzie się w sobotę, 13 października o godz. 11.30 pod przewodnictwem Prymasa Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela.
  8. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
  9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2018-10-06