Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina Wtorek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 13 października 2018 wyświetleń: 789

XXVIII Niedziela Zwykła (14-20.10.2018r.)

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
  2. W poniedziałek o godzinie 17:00 zapraszamy uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania.
  3. W środę po Mszy o 18:00 zapraszamy na spotkanie IV Róży Różańcowej.
  4. W czwartek będziemy obchodzić święto świętego Łukasza Ewangelisty. Otoczmy naszą modlitwą pracowników służby zdrowia, których jest patronem.
  5. Trwa się październik, czyli miesiąc różańca świętego, nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  6. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  7. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  8. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
  9. Od następnej niedzieli wracamy do Mszy świętej o godzinie 12:00. Nie będzie Mszy o 11:00.
  10. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
  11. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii będzie w następnym tygodniu.
  12. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Prosimy o zapisanie na kartce dnia modlitwy za naszych zmarłych, wypominki prosimy przekazywać je bezpośrednio księżom. Nabożeństwa za zmarłych będą przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.
  13. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2018-10-13