Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 20 października 2018 wyświetleń: 812

XXIX Niedziela Zwykła (21-27.10.2018r.)

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
  2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II.
  3. Trwa październik, czyli miesiąc różańca świętego, nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do Mszy świętej o godzinie 12:00. Nie ma Mszy o 11:00.
  5. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.
  6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej z klas I i II w środę o godzinie 17:00 w kościele.
  7. Również w środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Róży męskiej Żywego Różańca.
  8. W sobotę 27 października w Szczecinie będzie dzień skupienia dla zelatorów Żywego Różańca. Wyjazd z Chojny o godz. 9:00. Zelatorów prosimy o kontakt z ks. Janem.
  9. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.
  10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Prosimy o zapisanie na kartce dnia modlitwy za naszych zmarłych, wypominki prosimy przekazywać bezpośrednio księżom. Nabożeństwa za zmarłych będą przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.
  11. W dzisiejszym dniu w Kościele w Polsce odbywa się liczenie wiernych.
  12. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej od 1 do 8 lutego 2019 roku. Koszt 1090 dolarów + około 150 zł. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
  13. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2018-10-20