Piątek, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 8 listopada 2018 wyświetleń: 785

XXXII Niedziela Zwykła (11-18.11.2018r.)

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.
  2. Obchodzimy dzisiaj setną rocznicę odzyskania niepodległości. Jest to okazja do wyrażenia dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej modlitwy za naszą Ojczyznę.
  3. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę świętą o godz. 9:00. Po mszy św. dzieci dostaną obrazki z zadaniem. Mamy nowe obrazki dla dzieci – tzw. niedziela z owieczką. Na obrazku wycinamy dolny pasek i podpisujemy swoim imieniem i nazwiskiem oraz odpowiadamy na pytanie, które jest postawione do Ewangelii. Za tydzień wrzucamy odpowiedź na tacę. Pod koniec roku najlepsi zostaną nagrodzeni. Bardzo proszę Rodziców o pomoc młodszym przy wypełnianiu.
  4. Trwa listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o naszych zmarłych, którzy potrzebują naszej pomocy. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Nabożeństwa za zmarłych są odprawiane przez cały listopad o godzinie o 17:30. Taka modlitwa jak i msza św. to są sposoby naszej wdzięczności i pomocy tym, którzy od nas odeszli. W ten sposób możemy im podziękować za miłość jaką od nich otrzymaliśmy… Zapytajmy też siebie – swoje sumienie – czy w ciągu ostatniego roku odprawiła się chociaż jedna msza św. za naszych zmarłych?
  5. W środę na godzinę 17:00 zapraszamy dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  6. W środę 31 października odbył się pierwszy w naszej parafii „Bal Wszystkich Świętych”. Bawiło się ponad 50 dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jego przygotowanie.
  7. Dziękujemy Wspólnocie Św. Idziego oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie piątej „Modlitwy ze Świętymi” przy kaplicy św. Gertrudy w zeszłą niedzielę. W sposób szczególny dziękujemy panu Józefowi Wojtasiowi za zorganizowanie oświetlenia i nagłośnienia.
  8. Zostało zamontowane nowe ledowe oświetlenie tabernakulum. Dziękuję panu elektrykowi za pracę na rzecz parafii.
  9. Dzisiaj i w następną niedzielę Caritas naszej parafii prowadzi zbiórkę dla poszkodowanych w wyniku wybuchu w Mieszkowicach.
  10. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2018-11-08