Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 22 grudnia 2018 wyświetleń: 1284

IV Niedziela Adwentu (23-30.12.2018r.)

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
  2. Razem z całym krajem przeżywamy dzisiaj żałobę w związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni w Karwinie.
  3. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach w poniedziałek o 7:00, podczas tej Mszy zostaną rozlosowane figurki Maryi, które dzieci zabiorą do domu na zawsze.
  4. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia, zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii, przełamaniu się opłatkiem oraz śpiewie kolęd.
  5. Jutro Pasterka w naszym kościele o godzinie 22:00, a w Rurce i w Stokach o 20:30. Serdecznie zapraszamy.
  6. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.
  7. W drugi dzień Świąt zbierane są ofiary na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.
  8. W poświęcone opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się w zakrystii.
  9. Można zamawiać intencje na następny rok w zakrystii lub w kancelarii.
  10. Parafialne koło Caritas i Wspólnota świętego Idziego zapraszają wszystkich potrzebujących na Wigilię z Ubogimi dzisiaj o godzinie 15:00.
  11. Caritas naszej parafii rozprowadza świece, które tworzą polską Wigilię: „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” oraz czekoladowe mikołaje.
  12. Dziękujemy za udział w kiermaszu i licytacji ozdób świątecznych w zeszłą niedzielę. Dzięki wsparciu wielu osób udało się nam nazbierać konieczne pieniądze na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego. Więcej informacji w Echu.
  13. Dzisiaj gościmy w naszej parafii pana Mariusza Mądrzaka, który podzieli się z nami swoim świadectwem. Można kupić jego płyty z muzyką bożonarodzeniową.
  14. Rozpoczyna się wizyta duszpasterska w naszych domach:

27 grudnia   od 10:00 w Rurce, od 17:00 ul. Odrzańska

28 grudnia od 10:00 w Stokach, od 17:00 ul. Tartaczna i Mickiewicza

29 grudnia od 10:00 Bara i Graniczna, od 17:00 ul. Klonowa i Curie-Skłodowskiej

15. Zapraszamy na jasełka przygotowane przez młodzież ze SP1 im. Korczaka w Chojnie w następną niedzielę o godzinie 17:00.

16. Dziękuje za składane ofiary na ogrzewanie kościoła.

17. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

18. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2018-12-23