Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 29 grudnia 2018 wyświetleń: 1306

Niedziela Świętej Rodziny (30.12.2018r. – 06.01.2019r.)

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  2. Dzisiaj o godzinie 17:00 zapraszamy na jasełka przygotowane przez młodzież ze SP1 im. Janusza Korczaka.
  3. W czasie kolędy ze sprawami kancelaryjnymi zgłaszamy się do zakrystii po Mszy św. w tygodniu.
  4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską:

02 stycznia w środę od 16:00 ul. Browarna, Słowackiego i Różana

04 stycznia w piątek od 16:00 ul. Bałtycka i Dworcowa

05 stycznia w sobotę od 10:00 ul. Mieszka I

5. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w niedziele. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. W dniu tym za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny u chorych od 9:00. Od 17:00 spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych.

7. W sobotę 5 stycznia o godz. 16.00 w naszej świątyni św. Trójcy odbędzie się 5 koncert charytatywny „dla Mikołaja”. Serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.

9. W następną niedzielę wyjątkowo po 18:00 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska na styczeń: „Za młodzież”.

10.W niedzielę 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00 spod kościoła św. Trójcy wyruszy Orszak Trzech Króli. Podczas orszaku będą cztery stacje ze specjalnymi scenkami przygotowanymi przez szkoły naszego miasta.

11.Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

12.Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2018-12-29