Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 19 stycznia 2019 wyświetleń: 730

II Niedziela Zwykła (20-27.01.2019r.)

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”.
  2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata i wsparcia tego wydarzenia naszą modlitwą.
  3. Dzisiaj zapraszamy na 17:00 na „Organowe kolędowanie” w wykonaniu maestra Jana Dudy.
  4. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
  5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia.
  6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  7. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej.
  8. W następną niedzielę po Mszach świętych o 9:00 i 12:00 Caritas szkolny i parafialny będą rozprowadzać domowe ciasta. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjom w Kenii.
  9. W następną niedzielę Msza o 12:00 będzie z oprawą chóru „Sanctus” z Morynia, w którym śpiewają także nasi parafianie.
  10. W ostatnim tygodniu profesor z Warszawy zrobił przegląd naszych organów. Zostały wykonane doraźne prace remontowe. Okazało się, że konieczny będzie generalny remont tego instrumentu.
  11. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-01-19