Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 16 lutego 2019 wyświetleń: 691

VI Niedziela Zwykła (17-24.02.2019r.)

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej we wtorek 17.00.
  3. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej w środę o godzinie 17:00.
  4. Caritas parafialny i szkolny włączają się w akcję adopcji na odległość. Będziemy finansować dalszą edukację 15-letniej Felister Muretu. Zachęcamy także naszych parafian do włączenia się w tą akcję. Koszt 1 roku szkoły z internatem to 100$. Więcej informacji można uzyskać u p. Sylwii Janiak vel Kubiak lub u ks. Krzysztofa.
  5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  6. W piątek Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. W sposób szczególny będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.
  7. W sobotę 23. lutego 2019 r. o 12:00 przy Grobie Dzieci Utraconych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Tanowskiej w Policach odbędzie się pogrzeb dziesięciorga Dzieci Utraconych. Do wzięcia udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy szczególnie osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem.
  8. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2019-02-16