Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 23 lutego 2019 wyświetleń: 792

VII Niedziela Zwykła (24.02-03.03.2019r.)

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.
  2. W ostatnim tygodniu Ksiądz Arcybiskup wydał dwa dekrety dotyczące naszej parafii. W pierwszym w nawiązaniu do prośby o uwolnienie z urzędu proboszcza z dnia 17 sierpnia 2018 Ksiądz Arcybiskup z dniem 1 marca 2019 zwolnił ks. kan. Jana Zalewskiego z urzędu proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie. W drugim dekrecie Ksiądz Arcybiskup mianował z dniem 1 marca 2019 na stanowisko proboszcza naszej parafii ks. Janusza Mieszkowskiego, który do tej pory posługuje jako administrator parafii.
  3. Ponieważ pożegnanie ks. Jana Zalewskiego i powitanie ks. Janusza Mieszkowskiego już się odbyły, decyzją Księdza Arcybiskupa nie będą one powtarzane.
  4. Spotkanie dzieci klas I i II przygotowujących się do I Komunii Świętej w środę o godzinie 17:00.
  5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  6. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.
  7. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny u chorych od 9:00. Od 17:00 spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych.
  8. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o 12:00. Papieska intencja ewangelizacyjna: „Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane.”
  9. W następną niedzielę będziemy mogli wysłuchać świadectwa p. Sylwii Janiak vel Kubiak i p. Krzysztofa Odróbki, którzy niedawno odwiedzili Kościół misyjny w Kenii.
  10. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2019-02-23