Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 1 marca 2019 wyświetleń: 819

VIII Niedziela Zwykła (3-10.03.2019r.)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

2. Zapraszamy dzisiaj do wysłuchania świadectwa p. Sylwii Janiak vel Kubiak i p. Krzysztofa Odróbki, którzy niedawno odwiedzili Kościół misyjny w Kenii. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w dzieło pomocy Kościołowi na misjach zapraszamy na spotkanie po Mszy świętej o 12:00.

3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o 12:00. Papieska intencja ewangelizacyjna: „Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane.”

4. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, a na filiach o 16:30. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątki 0 18:45 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15.

6. Tego roczne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 31 marca do 5 kwietnia. Poprowadzi je ks. Mariusz Zybura, który pracuje w Ukrainie. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu już teraz.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP i III gimnazjum razem z rodzicami we wtorek o 17:00.

8. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas we wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.

9. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

10. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

11. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

12. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-03-01