Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 9 marca 2019 wyświetleń: 871

VIII Niedziela Zwykła (10-17.03.2019r.)

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 18:45 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.

4. Od tygodnia w naszej parafii odbywa praktykę ks. kleryk Wojciech Kozak z V roku naszego Seminarium, którego serdecznie witamy. Praktyka trwa 2 tygodnie.

5. Tego roczne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 31 marca do 5 kwietnia. Poprowadzi je ks. Mariusz Zybura, który pracuje w Ukrainie. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu już teraz.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII SP we wtorek o 17:00.

7. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas we wtorek po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.

8. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej.

9. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie I Róży Żywego Różańca

10. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

11. Grupa remontowo-ogólnobudowlana i dekoracyjna utworzona przez ks. Prałata Antoniego Chodakowskiego zaproszona jest na spotkanie w sobotę 16 marca o godz. 10.00 w Kościele.

12. Nasza parafia organizuje Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne, które odbędą się od 5 do 7 kwietnia w Chojnie. Wszystkich zapraszamy. Prosimy także o pomoc w przenocowaniu uczestników. Parafian, którzy chcieliby przyjąć do siebie 1-2 osoby na te dwie noce prosimy o zapisanie się w zakrystii.

13. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

14. Na stoliku przy wejściu wyłożone są koperty na ofiary na nasze Seminarium Duchowne. Ci co w czasie kolędy ich nie dostali lub zgubili – mogą z nich skorzystać.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-03-10