Piątek, 03 maja 2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny Piątek V tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Aktualności 16 marca 2019 wyświetleń: 759

II Niedziela Wielkiego Postu (17-24.03.2019r.)

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 18:45 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.

4. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

5. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

6. Tego roczne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 31 marca do 5 kwietnia. Poprowadzi je ks. Mariusz Zybura, który pracuje w Ukrainie. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu już teraz.

7. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas we wtorek po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.

8. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Odpust w kościele filialnym w Stokach, uroczystą Mszę świętą o 17:00 odprawi ks. Wojciech Pluskot, wicedziekan naszego dekanatu.

9. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie II Róży Żywego Różańca.

10. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

11. Nasza parafia organizuje Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne, które odbędą się od 5 do 7 kwietnia w Chojnie. Zapraszamy do udziału wszystkich muzycznie uzdolnionych parafian, a szczególnie nasz chór.

12. Ponieważ w czasie warsztatów wszystkie miejsca w hotelach są zajęte bardzo potrzebujemy pomocy naszych parafian w przenocowaniu gości. Kto może porzyjąć do siebie 1-2 osoby na te dwie noce prosimy o zapisanie się w zakrystii.

13. Od następnej niedzieli Caritas parafialny będzie rozprowadzał świece i baranki wielkanocne.

14. Na stoliku przy wejściu wyłożone są koperty na ofiary na nasze Seminarium Duchowne. Ci co w czasie kolędy ich nie dostali lub zgubili – mogą z nich skorzystać.

15. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-03-16