Piątek, 03 maja 2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny Piątek V tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Aktualności 23 marca 2019 wyświetleń: 705

III Niedziela Wielkiego Postu (24-31.03.2019r.)

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 18:45 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.

4. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W związku z tym dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Można również włączyć się w akcję Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej na której będzie poświęcenie książeczek.

6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

7. Spotkanie rodziców i dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii w czwartek o 17:00.

8. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

9. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje, które potrwają do piątku.

10. Alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie wraz z przyjaciółmi zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. Chętnych na wyjazd w następną sobotę prosimy o zapisywanie się w zakrystii do środy. Wyjazd planujemy spod naszego kościoła o 18:00. Szczegółowe informacje na spotkaniu w piątek po Mszy świętej wieczornej.

11. Nasza parafia organizuje Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne, które odbędą się od 5 do 7 kwietnia w Chojnie. Zapraszamy do udziału wszystkich muzycznie uzdolnionych parafian, a szczególnie nasz chór.

12. Ponieważ w czasie warsztatów wszystkie miejsca w hotelach są zajęte bardzo potrzebujemy pomocy naszych parafian w przenocowaniu gości. Kto może przyjąć do siebie 1-2 osoby na te dwie noce prosimy o zapisanie się w zakrystii.

13. Caritas parafialny rozprowadza świece i baranki wielkanocne. Wyłożone są torby miłosierdzia. Torby z produktami prosimy przynosić do zakrystii.

14. 1-3 maja w Goleniowie odbędą się Archidiecezjalne Dni Młodzieży. Chętnych prosimy o zapisywanie się u ks. Krzysztofa.

15. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Można ja składać do skrzynki w kaplicy lub w zakrystii.

16. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-03-23