Poniedziałek, 06 maja 2024 r. imieniny: Beniny, Filipa, Judyty Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Aktualności 30 marca 2019 wyświetleń: 644

IV Niedziela Wielkiego Postu (31.03-6.04.2019r.)

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do piątku. Prowadzi je ks. Mariusz Zybura. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w Echu. W tym samy czasie trwają też rekolekcje w szkołach naszej parafii.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15.

4. We wtorek przypada 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo relikwiami naszego świętego rodaka.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny u chorych od 9:00. Od 17:00 spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych.

7. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o 12:00. Papieska intencja ewangelizacyjna: „Za lekarzy i ich współpracowników humanitarnych na terenach objętych wojną, którzy ryzykują swoje własne życie dla ocalenia życia innych.”

8. W tym tygodniu zaczynają się Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne. Około 55 osób przyjeżdża spoza Chojny i potrzebuje noclegów. Dlatego bardzo potrzebujemy pomocy naszych parafian w przenocowaniu gości. Kto może przyjąć do siebie 1-2 osoby na te dwie noce prosimy o zapisanie się w zakrystii. Jak na razie zgłosiły się dwie rodziny. Bardzo dziękujemy. Warsztaty zakończą się uroczystą Mszą świętą z koncertem finałowym w następną niedzielę o 12:00. Zapraszamy.

9. Caritas parafialny rozprowadza świece i baranki wielkanocne. Wyłożone są torby miłosierdzia. Torby z produktami prosimy przynosić do zakrystii.

10. W piątek 12 kwietnia będzie miała miejsce tradycyjna już droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się po Mszy o 18:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zakończy się pod naszym kościołem.

11. W niedzielę palmową przed Mszami o 7:00, 9:00 i 12:00 dzieci i wychowawcy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego będę rozprowadzać palmy.

12. 1-3 maja w Goleniowie odbędą się Archidiecezjalne Dni Młodzieży. Chętnych prosimy o zapisywanie się u ks. Krzysztofa.

13. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Można ja składać do skrzynki w kaplicy lub w zakrystii.

14. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-03-30