Wtorek, 07 maja 2024 r. imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry Wtorek VI tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 5 kwietnia 2019 wyświetleń: 727

V Niedziela Wielkiego Postu (7-14.04.2019r.)

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. W miniony piątek zakończyły się rekolekcje wielkopostne, księdzu rekolekcjoniście i wszystkim uczestniczącym dziękujemy.

3. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca - zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o 12:00. Papieska intencja ewangelizacyjna: „Za lekarzy i ich współpracowników humanitarnych na terenach objętych wojną, którzy ryzykują swoje własne życie dla ocalenia życia innych.”

4. Dzisiaj uroczystą Mszą świętą o 12:00 i koncertem finałowym kończą się II Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne „Christus Pascha nostrum”. Bierze w nich udział około 130 osób. Bardzo dziękujemy organizatorom, uczestnikom i szczególnie parafianom, którzy przyjęli do siebie naszych gości.

5. W tym tygodniu zapraszamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Natomiast w piątek będzie miała miejsce tradycyjna już droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się po Mszy o 18:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zakończy się pod naszym kościołem.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP i III gimnazjum we wtorek o 17:00.

7. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

8. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

9. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

10. W niedzielę palmową przed Mszami o 7:00, 9:00 i 12:00 dzieci i wychowawcy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego będę rozprowadzać palmy.

11. Caritas parafialny rozprowadza świece i baranki wielkanocne. Wyłożone są torby miłosierdzia. Torby z produktami prosimy przynosić do zakrystii.

12. 1-3 maja w Goleniowie odbędą się Archidiecezjalne Dni Młodzieży. Chętnych prosimy o zapisywanie się u ks. Krzysztofa.

13. Powracamy do obchodów Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o 22:00, która zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy.

14. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Można ja składać do skrzynki w kaplicy lub w zakrystii.

15. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-04-05