Poniedziałek, 06 maja 2024 r. imieniny: Beniny, Filipa, Judyty Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Aktualności 19 kwietnia 2019 wyświetleń: 689

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (21-28.04.2019r.)

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą.

2. Z okazji Świąt Wielkiejnocy wszystkim naszym parafianom oraz gościom życzmy wielu łask Bożych i obfitego błogosławieństwa.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte według porządku niedzielnego. Tradycyjnie będzie zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

4. Caritas naszej parafii i Wspólnota św. Idziego organizują obiad wielkanocny z samotnymi i ubogimi w Poniedziałek Wielkanocny o 15:00.

5. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.

6. Egzamin dla kandydatów do bierzmowania w środę od godziny 15:00.

7. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

8. Przez ten tydzień przeżywamy Oktawę Wielkanocy. W najbliższy piątek nie ma postu.

9. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej w piątek o 16:30, od godziny 17:00 pierwsza spowiedź dla tych dzieci.

10. Wszystkim, którzy przygotowali Grób Pański i ciemnicę oraz tak pięknie ozdobili kościół, a także wszystkim ofiarodawcom gorąco dziękujemy.

11. Nasza parafia włączyła się w Wielki Czwartek w ogólnopolską akcję „Noc konfesjonałów”. Cieszymy się, że tak wiele osób skorzystało z tej okazji do spowiedzi i nocnej adoracji.

12. W następną niedzielę przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia. W naszej parafii będziemy oddawać cześć relikwiom świętych, którzy przypomnieli światu o Bożym Miłosierdziu podczas Mszy o 9:00 – św. Faustyny, o 12:00 św. Jana Pawła II i o 18:00 bł. ks. Michała Sopoćko.

13. W następną niedzielę przypada święto patronalne Caritas. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

14. W niedzielę, 28 kwietnia br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: „Miłość większa niż...” Zbierane także będą artykuły higienicznych dla niemowląt, które zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie.

15. 1-3 maja w Goleniowie odbędą się Archidiecezjalne Dni Młodzieży. Ostatnia okazja, żeby się jeszcze zapisać u ks. Krzysztofa.

16. W zeszłą niedzielę wychowawcy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego rozprowadzali palmy. Dzieci zebrały 1480zł (500 na Caritas parafialny, 500 na pomoce dydaktyczne do szkoły i 480 na adopcję ucznia z Kenii).

17. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

18. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-04-19