Poniedziałek, 07 maja 2024 r. imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry Wtorek VI tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 26 kwietnia 2019 wyświetleń: 672

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego (28.04-5.05.2019r.)

1. Wyjątkowość dzisiejszej niedzieli najlepiej oddają słowa z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Wspólnota św. Idziego i Caritas naszej parafii zorganizowały obiad wielkanocny z samotnymi i ubogimi. Wzięło w nim udział około 60 osób. Wszystkim gorąco dziękujemy.

3. Oddajemy dzisiaj cześć relikwiom świętych, którzy przypomnieli światu o Bożym Miłosierdziu podczas Mszy o 9:00 – św. Faustyny, o 12:00 św. Jana Pawła II i o 18:00 bł. ks. Michała Sopoćko.

4. Dzisiaj także święto patronalne Caritas. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

5. Również dzisiaj o 15:00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: „Miłość większa niż...” Zbierane także będą artykuły higienicznych dla niemowląt, które zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie.

6. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

7. Spotkanie rodziców dzieci, które w zeszłym roku były u I Komunii świętej w poniedziałek o 17:00.

8. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Podczas Mszy świętych będziemy modlić się o jego wstawiennictwo za naszą ojczyznę.

9. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

10. 1 maja o 13:00 odbędzie uroczystość odpustowa w kościele pw. św. Józefa w Rurce.

11. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o 17:30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

12. Odwiedziny u chorych ze względu na uroczystość w piątek będą we czwartek od 9:00.

13. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele o 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00; w Stokach o 12:00 i w Rurce o 13:00. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o 10:00 w kościele mariackim. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca od 17:00 spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

14. W sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana męczennika i patrona strażaków. Uroczysta Msza święta w intencji strażaków o 11:00.

15. Za tydzień po Mszy Świętej o 12:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Papieska Intencja ewangelizacyjna: „Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.”

16. W następną niedzielę po Mszy świętej o 18:00 rozpoczniemy adorację w intencji powołań, która potrwa do Mszy o 18:00 w poniedziałek.

17. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

18. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-04-26