Poniedziałek, 06 maja 2024 r. imieniny: Beniny, Filipa, Judyty Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Aktualności 4 maja 2019 wyświetleń: 718

III Niedziela Wielkanocna (5-12.05.2019r.)

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Od dzisiejszej niedzieli do końca września Msze o 12:00 będą w kościele mariackim.

3. W minionym tygodniu od 1 do 3 maja w Goleniowie odbyły się Archidiecezjalne Dni Młodych. Z naszej parafii uczestniczyło w nich 20 osób. Na zakończenie tego wydarzenia Ksiądz Arcybiskup ogłosił, że kolejne dwa lata to spotkanie młodych będzie odbywać się w Chojnie.

4. Trwa miesiąc maj gromadzimy się na nabożeństwach majowych codziennie o 17:30.

5. Dzisiaj po Mszy Świętej o 12:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Papieska Intencja ewangelizacyjna: „Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.”

6. Także dzisiaj po Mszy świętej o 18:00 rozpoczniemy adorację w intencji powołań, która potrwa do Mszy o 18:00 w poniedziałek. W poniedziałek o 9:00 zapraszamy wszystkich na wspólną jutrznię przed Najświętszym Sakramentem. Jutro także rozpoczynają się egzaminy maturalne zapraszamy rodziny maturzystów na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem od 9:00.

7. Rozpoczynam dzisiaj Tydzień Biblijny zachęcamy wszystkich do znalezienia czasu na indywidualne i rodzinne czytanie Pisma Świętego.

8. Spotkanie dzieci z klas I i II przygotowujących się do I Komunii Świętej w środę o 17:00. Pierwsza próba przed I Komunią w piątek o 16:30.

9. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

10. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce w najbliższy czwartek o 17:00. Spotkania dla kandydatów od poniedziałku do środy o 18:00. W środę na spotkanie zapraszamy także świadków. Środowe spotkanie zakończy się spowiedzią kandydatów do bierzmowania i ich świadków.

11. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

12. Trzech ministrantów naszej parafii w najbliższą sobotę będzie promowanych na lektorów. Uroczysta Msza święta w kościele seminaryjnym w Szczecinie o 11:00. Rodziny i bliskich nowych lektorów zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

13. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

14. Nasza parafia włączyła się w akcję „Okulary dla Afryki”. Dzięki zaangażowaniu pani Małgorzaty Josz i wielu innych osób udało się zebrać około 1000 par okularów, które trafią do potrzebujących w Wamba w Kenii. Szczególnie dziękujemy SP1 im. Janusza Korczaka, SP2 im. Kornela Makuszyńskiego, Bajkowemu Przedszkolu oraz Przedszkolnemu Oddziałowi na Lotnisku, Samorządowemu Przedszkolu w Sękowej, SP w Boninie oraz z Gorzowa Wielkopolskiego: SP2 im. Szarych Szeregów, Niepublicznemu Przedszkolu „Wincentyńskie Dzieci”, Pierogowemu Zakątkowi, kwiaciarniom Jukka i Oxalis; a także kwiaciarni u Joli w Trzcińsku Zdrój, gabinetowi optycznemu Janusza Włodarczyka w Myśliborzu i sklepowi Stokrotka w Trzciance.

15. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-05-04