Poniedziałek, 06 maja 2024 r. imieniny: Beniny, Filipa, Judyty Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Aktualności 10 maja 2019 wyświetleń: 679

IV Niedziela Wielkanocna (12-19.05.2019r.)

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o nowe powołania.

2. W miniony czwartek w naszej parafii J.E. Ks. Bp Henryk Wejman udzielił sakramentu bierzmowania 58 naszym parafianom. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować tą uroczystość.

3. Wczoraj trzech ministrantów naszej parafii zostało przez J.E. Ks. Abp Andrzeja Dzięgę promowanych na lektorów. Nowy lektorom gratulujemy.

4. Caritas naszej parafii na przełomie poprzedniego i bieżącego roku prowadził zbiórkę pieniędzy na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego dla naszego parafianina. Udało się sfinalizować zakup tego wózka, którego koszt wyniósł ponad 11.000 zł. Dzisiaj podczas Mszy świętej o 9:00 będzie on poświęcony i przekazany do użytkowania. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tą akcję.

5. Od początku maja do końca września Msze o 12:00 będą w kościele mariackim.

6. Trwa miesiąc maj gromadzimy się na nabożeństwach majowych codziennie o 17:30.

7. W poniedziałek – 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro po Mszy św. o 18:00 zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00 – wtedy odśpiewamy apel jasnogórski, a następnie w procesji ze świecami i figurką Matki Bożej Fatimskiej, uczcimy Pana Boga za dar objawień fatimskich.

8. Próby przed uroczystością I Komunii świętej dla dzieci klas III we wtorek, środę i czwartek o 16:30.

9. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

10. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

11. W najbliższą sobotę o 14:00 w kościele mariackim odbędzie się III Przegląd Pieśni Maryjnych „Oto Matka twoja”. Serdecznie zapraszamy.

12. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-05-10