Sobota, 18 maja 2024 r. imieniny: Alicji, Edwina, Eryka Sobota VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Jana I

Aktualności 8 czerwca 2019 wyświetleń: 705

Zesłanie Ducha Świętego (9-16.06.2019r.)

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
  2. Trwa miesiąc czerwiec, gromadzimy się na nabożeństwach czerwcowych codziennie o 17:30.

3. W minioną niedzielę 29 dzieci obchodziło Rocznicę I Komunii Świętej.

4. Od 30 maja do 2 czerwca 25-cioro nastolatków wzięło udział w wyjeździe z Ks. Krzysztofem na kajaki.

5. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Odpust o godz. 19:00 w parafii na lotnisku.

6. We wtorek 11 czerwca br. przypada 42. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

7. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 18:00.

8. Spotkanie ministrantów w czwartek po mszy św. wieczornej.

9. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. Kolejne Nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00 – wtedy odśpiewamy apel jasnogórski, a następnie w procesji ze świecami i figurką Matki Bożej Fatimskiej, uczcimy Pana Boga za dar objawień fatimskich.

10. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła parafialnego i mariackiego.

11. Także w sobotę o godz. 12:00 odpust w Brwicach.

12. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej – Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 15:00. Zapraszamy od czwartku na rekolekcje przygotowujące do tej uroczystości, które wygłosi O. Stanisław Demski z Głogowa. Nauki na mszach św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

13. Od początku maja do końca września Msze św. o 12:00 odbywają się w kościele mariackim.

14. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

15. Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej z Gryfina za wycięcie z podnośnika roślin na dachu kościoła św. Trójcy.

16. Parafia chce się włączyć w pomoc dla 22-letniej Justyny Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii.

17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-06-08