Sobota, 18 maja 2024 r. imieniny: Alicji, Edwina, Eryka Sobota VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Jana I

Aktualności 15 czerwca 2019 wyświetleń: 870

Uroczystość Trójcy Świętej (16-23.06.2019r.)

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W sobotę 8 czerwca 18 osób z naszej młodzieży wzięło udział w krótkim rajdzie rowerowym.

3. Dzisiaj odpust czyli święto patronalne naszej parafii – Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 15:00.

4. Dzisiaj i w następną niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na kolonie organizowane przez Caritas.

5. Trwa miesiąc czerwiec, gromadzimy się na nabożeństwach czerwcowych codziennie o 17:30.

6. Dzieci, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji zapraszamy na próbę we wtorek o 17:00.

7. W środę zakończenie roku szkolnego zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o 8:00 w kościele mariackim.

8. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 18:00.

9. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o 11:00 w kościele mariackim, po której wyruszy procesja. Pierwsza stacja przy pomniku św. Jana Pawła II, druga przy kościele NSPJ, trzecia w okolicy Netto i ostatnia przy kościele Świętej Trójcy. Pozostałe Msze święte Msze św. w kościele parafialnym o 7:00 i 18:00, na filiach o 8:00.

10. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła parafialnego i mariackiego.

11. Od początku maja do końca września Msze św. o 12:00 odbywają się w kościele mariackim.

12. W kościele mariackim zostały zamontowane odprowadzenia wody z rynien. Dziękujemy panu Janowi Kozłowskiemu za tę pracę.

13. 28 czerwca będziemy obchodzić 47 rocznicę powstania Archidiecezji.

14. W naszej Archidiecezji w czasie wakacji tradycyjnie organizowane są pielgrzymki: rowerowa, która po raz 27 wyruszy ze Szczecina 1 lipca, aby po 7. dniach dotrzeć na Jasną Górę; piesza, po raz 35 wyruszy 25 lipca od Krzyża Nadziei w Pustkowie k. Rewala, aby 13 sierpnia stanąć przed Obliczem Królowej Polski; motocyklowa Sursum Corda, która po raz 11 podążać będzie od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie k. Rewala pod Krzyż na Giewoncie.

15. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

16. Parafia chce się włączyć w pomoc dla 22-letniej Justyny Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii.

17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-06-15