Sobota, 18 maja 2024 r. imieniny: Alicji, Edwina, Eryka Sobota VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Jana I

Aktualności 22 czerwca 2019 wyświetleń: 735

12 Niedziela Zwykła (23-30.06.2019r.)

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

2. W miniony czwartek obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji procesji. Dziękujemy także Nadleśnictwu Chojna za brzózki na Zesłanie Ducha Świętego i na Boże Ciało.

3. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

4. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na kolonie organizowane przez Caritas.

5. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, jako wynagrodzenie za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju.

6. Trwa zwyczajowa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy o 18:00 procesja eucharystyczna, a w czwartek na zakończenie błogosławieństwo wianków i ziół.

7. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Naszemu wikariuszowi - ks. Janowi życzymy wielu łask Bożych i wsparcia świętego patrona.

8. Trwa miesiąc czerwiec, gromadzimy się na nabożeństwach czerwcowych codziennie o 17:30.

9. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Tego dnia o 19:00 odpust w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

11. W sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

12. Od początku maja do końca września Msze św. o 12:00 odbywają się w kościele mariackim.

13. Na czas wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych, zawieszone będzie także wspólne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

14. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie zaprasza do udziału w peregrynacji obrazu Chrystusa Króla. Zapisy chętnych w kościele NSPJ.

15. Parafia chce się włączyć w pomoc dla 22-letniej Justyny Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii.

16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-06-22