Sobota, 18 maja 2024 r. imieniny: Alicji, Edwina, Eryka Sobota VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Jana I

Aktualności 6 lipca 2019 wyświetleń: 651

14 Niedziela Zwykła (07.07.-14.07.2019r.)

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja brzmi: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

3. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

4. Od początku maja do końca września Msze święte niedzielne o 12:00 odbywają się w kościele mariackim.

5. W sobotę 13 lipca nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00 – wtedy odśpiewamy Apel Jasnogórski, a następnie w procesji ze świecami i figurką Matki Bożej Fatimskiej, uczcimy Pana Boga za dar objawień fatimskich.

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 odpust w Siekierkach. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Abp Andrzej Dzięga.

7. Na czas wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych, zawieszone będzie także wspólne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie zaprasza do udziału w peregrynacji obrazu Chrystusa Króla. Zapisy chętnych w kościele NSPJ.

9. Parafia włącza się w pomoc dla 22-letniej Justyny Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii.

10. W niedzielę, 14 lipca br., zapraszamy na Mszę Świętą w intencji śp. bohaterskich lotników litewskich w 86. rocznicę katastrofy podczas lotu przez Atlantyk, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej o godz. 9.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Ciąg dalszy obchodów tej rocznicy będzie miał miejsce w Pszczelniku koło Myśliborza.

11. 21 lipca Caritas Parafialny będzie zbierał na pomoc dla mieszkańców Chojny, którzy ucierpieli w ostatnim pożarze. Kto chciałby się włączyć w tę pomoc to prosimy o upieczenie i przyniesienie ciasta 20 lipca na Plebanię.

12. W miesiącu lipcu wyruszy z terenu naszej Archidiecezji jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak nawet na jeden dzień w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni na ile pozwoli czas i siły.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-07-06