Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 13 lipca 2019 wyświetleń: 775

15 Niedziela Zwykła (14.07.-21.07.2019r.)

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. W Dekanacie Chojna, w Parafii św. Krzyża w Nawodnej następuje zmiana proboszcza. Dziękujemy Ks. Stanisławowi Rębelińskiemu za 7 lat posługi, a witamy Ks. Feliksa Łobos, któremu życzymy wielu łask i opieki Ducha Świętego w prowadzeniu parafii.

3. Od wtorku na terenie klasztoru, a więc plebanii przez dwa tygodnie będziemy gościli oazową grupę młodzieży z księdzem i klerykami.

4. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

5. Od początku maja do końca września Msze święte niedzielne o 12:00 odbywają się w kościele mariackim.

6. W czasie wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych.

7. Parafia włącza się w pomoc dla 22-letniej Justyny Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii.

8. 21 lipca Caritas Parafialny będzie zbierał po mszy św. w Kościele Mariackim o godz. 12.00 na pomoc dla mieszkańców Chojny, którzy ucierpieli w ostatnim pożarze. Kto chciałby się włączyć w tę pomoc to prosimy o upieczenie i przyniesienie ciasta 20 lipca na Plebanię.

9. Parafia zakupiła 16 nowych stuł do liturgii w 4 kolorach liturgicznych oraz 2 naczynia liturgiczne do rozdawania Komunii Świętej pod dwoma postaciami.

10. W kościołach filialnych św. Józefa w Rurce i Stokach wykonano pomiary elektryczne i odgromowe.

11. W kościele filialnym św. Józefa w Rurce wykonano: uziom odgromowy, który nie miał połączenia z ziemią, przyłącze energetyczne z licznikiem za zew. i wyłącznikiem głównym w skrzynce licznikowej, wymieniono uszkodzone gniazdka wtykowe, zamontowano rozdzielnicę prądu w nowym systemie, uziemiono wszystkie gniazdka.

12. W kościele filialnym św. Józefa w Stokach wykonano: przyłącze energetyczne z licznikiem na zew. i wyłącznikiem głównym, wykonano rozdzielnicę prądu w nowym systemie, wymieniono uszkodzone gniazdka.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-07-13