Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 20 lipca 2019 wyświetleń: 681

16 Niedziela Zwykła (21.07.-28.07.2019r.)

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Dziś Caritas Parafialny będzie rozprowadzał ciasto i zbierał na pomoc dla mieszkańców Chojny, którzy ucierpieli w ostatnim pożarze - po mszy św. w Kościele Mariackim o godz. 12.00. Tym, którzy przynieśli upieczone ciasta z serca dziękujemy.

3. Od wtorku na terenie klasztoru, a więc plebanii przez dwa tygodnie gościmy oazową grupę młodzieży z księdzem i klerykami.

4. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

5. Od początku maja do końca września Msze święte niedzielne o 12:00 odbywają się w kościele mariackim.

6. Z racji wspomnienia w tygodniu św. Krzysztofa w następną niedzielę po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów. Zapraszamy więc pod kościół z wózkami, rowerami, motorami, samochodami – wszystkim co jeździ. Z tej też okazji Ks. Krzysztofowi Kontek oraz alumnowi Jakubowi Rogowskiemu składamy serdeczne życzenia imieninowe prosząc o wiele łask Bożych dla Nich i opiekę Ducha Świętego.

7. W czasie wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych.

8. Parafia włącza się w pomoc dla 22-letniej Justyny Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii.

9. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-07-20