Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 17 sierpnia 2019 wyświetleń: 680

19 Niedziela Zwykła (18.08.-25.08.2019r.)

1. Wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Od 19 do 23 sierpnia młodzież naszej parafii z ks. Krzysztofem i p. Sylwią jedzie w Góry Stołowe. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

4. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

5. Od początku maja do końca września Msze święte niedzielne o 12:00 odbywają się w kościele mariackim.

6. W czasie wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych od poniedziałku do soboty.

7. Staramy się pomóc 22-letniej Justynie Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii. 14 września Centrum Kultury organizuje imprezę charytatywną „Dla Justyny”, w którą włącza się Caritas Parafialny, dlatego zapraszamy do przynoszenia fantów.

8. W sobotę 31 sierpnia w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie odbędą się Dożynki Archidiecezjalne, na które Ksiądz Arcybiskup serdecznie zaprasza wszystkich. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 prezentacją wieńców dożynkowych. O godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony.

9. Informujemy, że od 1 września w kościele św. Józefa w Stokach msza św. będzie odprawiana o 9.00, a w kościele św. Trójcy w Chojnie o 10.00(zamiast o 9.00), a na tę mszę zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-08-17