Sobota, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 31 sierpnia 2019 wyświetleń: 672

22 Niedziela Zwykła (01.09.- 08.09.2019r.)

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Wczoraj rozpoczęła się peregrynacja znaków Archidiecezjalnych Dni Młodzieży po naszym Dekanacie.

3. Informujemy, że od 1 września w kościele św. Józefa w Stokach msza św. będzie odprawiana o 9.00, a w kościele św. Trójcy w Chojnie o 10.00 (zamiast o 9.00), a na tę mszę zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

4. W poniedziałek 2 września w Kościele Mariackim o godz. 8.00 będzie msza św. z okazji Rozpoczęcia Roku Szkolnego, w czasie której pobłogosławimy przybory szkolne uczniom klas pierwszych.

5. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie we wtorek o 17:00.

6. Lektorów, ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy wieczornej. W sposób szczególny zapraszamy chłopców z klas IV.

7. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny u chorych od 9:00. Od 17:30 spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych.

8. W sobotę 7 września o godz. 7.00 rano spod kościoła NSPJ w Chojnie wyruszy VII Piesza Pielgrzymka do Siekierek. Trasa 28km. Organizatorzy zapewniają posiłki i powrotny autobus. Zapraszamy.

9. W piątek rozpoczynamy XXX Dni Integracji i Ekumenizmu. Szczegółowy plan w Echu.

10. Od początku maja do końca września Msze święte niedzielne o 12:00 odbywają się w kościele mariackim.

11. W piątek na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

12. Staramy się pomóc 22-letniej Justynie Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii. 21 września Centrum Kultury organizuje imprezę charytatywną „Dla Justyny”, w którą włącza się Caritas Parafialny, dlatego zapraszamy do przynoszenia fantów.

13. Kościół uczy, że jeżeli z ważnych powodów nie możemy iść do kościoła w niedzielę (np. idziemy na zabawę karnawałową trwającą do białego rana, lub będziemy musieli w niedzielę pracować) to powinniśmy to uczynić w sobotę wieczorem. Jeśli jednak z czystego wygodnictwa pomijamy Mszę św. niedzielną idąc w sobotę, to nasze świętowanie stałoby się niepełne. Od września wieczorna msza św. sobotnia o godz. 18.00 będzie odprawiana z liturgią niedzieli.

14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-08-31