Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 7 września 2019 wyświetleń: 811

23 Niedziela Zwykła (08-15.09.2019r.)

1. Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. Prawdziwie obecny w niej jest Jezus Chrystus, który udziela nam udziela daru zbawienia. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

2. Informujemy, że od 1 września w kościele św. Trójcy w Chojnie msza św. jest odprawiana o 10.00 (zamiast o 9.00), a na tę mszę zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przygotowujące się do przyjęcia sakramentów.

3. W czwartek do naszej świątyni z sąsiedniej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przybył obraz Chrystusa Króla. Obraz ten będzie peregrynował po rodzinach naszej parafii do 27 września 2019. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Więcej informacji w Echu.

4. Młodzież klas VI i VII przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek o 17:00.

5. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w środę o 17:00.

6. W środę przed mszą św. wieczorną nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego – wszystko w Kaplicy Miłosierdzia.

7. Od początku maja do końca września Msze święte niedzielne o 12:00 odbywają się w kościele mariackim.

8. W piątek na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

9. W piątek 13 września nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00 – wtedy odśpiewamy Apel Jasnogórski, a następnie w procesji ze świecami i figurką Matki Bożej Fatimskiej, uczcimy Pana Boga za dar objawień fatimskich.

10. W sobotę 14 września o godz. 11.00 w kościele św. Trójcy uroczysta msza św. w intencji Amazonek oraz marsz życia po mszy św. pod Centrum Kultury.

11. Do piątku trwa Nowenna do Krzyża Świętego. W sobotę 14 września o godz. 14.00 dzwony kościelne przez 3 minuty będą zapraszały wiernych do modlitwy, rozpocznie się adoracja, która zakończy się Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Będziemy prosić wspólnie Boga o ochronę dla polskich rodzin przed demoralizacją oraz o zachowanie jej Bożego planu jako sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety.

12. W sobotę o 14.00 odpust w kościele w Nawodnej.

13. W sobotę 14.09 o 10.00 rozpoczną się w Chojnie na lotnisku Międzynarodowe Manewry Strażackie. W sumie stu pięćdziesięciu strażaków-ochotników z 13 jednostek z Polski, Niemiec, Czech i Ukrainy będzie ćwiczyć umiejętności gaszenia budynków, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym oraz postępowania w ratownictwie drogowym.

14. W kościele św. Trójcy w żyrandolach wymieniono 64 żarówki na nowe jaśniejsze z ciepłym światłem ledowym, a organy przeszły przegląd i małą naprawę, który dokonał profesor z Warszawy.

15. Przed klasztorem poagustiańskim przy kościele św. Trójcy ostatnie deszcze zrobiły koło studzienki na wjeździe taki wyłom w ziemi, że stało się to niebezpieczne dla samochodów. Dziękuję Panu Józefowi Wojtasiowi, który przy pomocy swoich pracowników naprawił i wyrównał teren.

16. Staramy się pomóc 22-letniej Justynie Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii. 21 września Centrum Kultury organizuje imprezę charytatywną „Dla Justyny”, w którą włącza się Caritas Parafialny, dlatego zapraszamy do przynoszenia fantów.

17. Kościół uczy, że jeżeli z ważnych powodów nie możemy iść do kościoła w niedzielę to powinniśmy to uczynić w sobotę wieczorem. Od września wieczorna msza św. sobotnia o godz. 18.00 jest odprawiana z liturgią niedzieli.

18. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteroporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek 10 września na parkingu przy kościele św. Trójcy o godz. 14.00. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.

19. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-09-07