Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 14 września 2019 wyświetleń: 619

24 Niedziela Zwykła (15-22.09.2019r.)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania, który został ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

3. Informujemy, że od 1 września w kościele św. Trójcy w Chojnie msza św. jest odprawiana o 10.00 (zamiast o 9.00), a na tę mszę zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przygotowujące się do przyjęcia sakramentów.

4. Gościmy w naszej parafii obraz Chrystusa Króla. Obraz ten będzie peregrynował po rodzinach do 27 września 2019. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

5. Wszystkich chętnych (szczególnie młodych), którzy chcą włączyć się w przygotowanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, zapraszamy w najbliższą środę(18września) na Mszę św. o 18.00 oraz na spotkanie wolontariuszy po mszy św. Więcej informacji na ten temat w Echu. Zapraszamy rodziny naszej parafii i całej Chojny, do włączania się w przygotowanie ADM poprzez zaproszenie do siebie uczestników na nocleg. Już można się zapisywać.

6. W środę przed mszą św. wieczorną nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego – wszystko w Kaplicy Miłosierdzia.

7. Spotkanie członków Żywego Różańca w środę po Mszy świętej wieczornej.

8. W sobotę 21 września w Siekierkach odbędzie się Dzień Skupienia Ministrantów z tego rejonu diecezji. Wyjazd z Ks. Krzysztofem – prosimy o zapisywanie się u Niego.

9. W sobotę powiatowe zawody strażackie na lotnisku w Chojnie i Archidiecezjalna Pielgrzymka strażaków PSP i OSP do Kamienia Pomorskiego, gdzie po Mszy św. odbędzie się FESTYN STRAŻACKI. Chętnych druhów czy druhny prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.

10. Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Terra Incognita” jest organizatorem Dnia Zabytków połączonego z obchodami X rocznicy powstania Stowarzyszenia w sobotę 21 września. Wszystko rozpoczyna się o 13.00. szczegółowy program jest na afiszach przy Centrum Kultury i w bibliotece.

11. Od początku maja do końca września Msze święte niedzielne o 12:00 odbywają się w kościele mariackim. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

12. Staramy się pomóc 22-letniej Justynie Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii. 21 września Centrum Kultury organizuje imprezę charytatywną „Dla Justyny”, w którą włącza się Caritas Parafialny, dlatego zapraszamy do przynoszenia fantów.

13. Kościół uczy, że jeżeli z ważnych powodów nie możemy iść do kościoła w niedzielę to powinniśmy to uczynić w sobotę wieczorem. Od września wieczorna msza św. sobotnia o godz. 18.00 jest odprawiana z liturgią niedzieli.

14. Tydzień temu odbyły się XXX Dni Integracji i Ekumenizmu. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-09-14