Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 25 października 2019 wyświetleń: 1084

30 Niedziela Zwykła (27.10-03.11.2019r.)

1. Chrystus obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. Kończy się październik. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele o 17:30. W środę o 17:30 jest nabożeństwo różańcowe dla dzieci, a po mszy wieczornej nabożeństwo dla młodzieży. Zachęcamy do uczestnictwa.

4. Dziś w nocy przestawiliśmy czas na zimowy. Gratulujemy dłuższego snu.

5. Dzisiaj homilie o pracy misyjnej w Papui Nowej Gwinei głosi ks. Krzysztof Kontek. Po Mszach można kupić książkę ks. Krzysztofa „Dwa lata w raju”.

6. Dzieci naszej parafii zapraszamy w przebraniach na „Bal Świętych”, który odbędzie się w jutro (28 października) o 16:00.

7. W środę przed mszą św. wieczorną nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego – wszystko w Kaplicy Miłosierdzia.

8. Odwiedziny u chorych w czwartek (ze względu na piątkową uroczystość Wszystkich Świętych). Także spowiedź w czwartek od 17:30.

9. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o 7:00 i 18:00. Na cmentarzu w Chojnie (ul. Odrzańska) o 11:30 procesja i o 12:00 Msza. W Stokach o 9:00, a w Rurce o 11:00. Msza na cmentarzu na Barnkowie o 13:00.

10. Jak co roku 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, o 20:00 Wspólnota Sant'Egidio zaprasza wszystkich mieszkańców Chojny do kaplicy św. Gertrudy na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich na "Modlitwę ze świętymi".

11. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w kościele parafialnym o 7:00, 12:00, 18:00, a w Stokach i Rurce o 16:30 po Mszy świętej nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu i okazja do poświęcenia pomników.

12. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

13. Pamiętajmy o naszych zmarłych, którzy potrzebują naszej pomocy – zadbajmy o groby, ale i o modlitwę. Można wziąć kartki, na których wypiszemy imiona naszych zmarłych. Kartki te razem z ofiarami można składać na tacę, albo w zakrystii. Prosimy o zapisanie na kartce dzień tygodnia modlitwy za naszych zmarłych . Taka modlitwa jak i msza św. to są sposoby naszej wdzięczności i pomocy tym, którzy od nas odeszli. W ten sposób możemy im podziękować za miłość jaką od nich otrzymaliśmy… Zapytajmy siebie – swoje sumienie, czy w ciągu ostatniego roku odprawiła się chociaż jedna msza św. za naszych zmarłych? Nabożeństwa za zmarłych będą przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.

14. Od września wieczorna msza św. sobotnia o godz. 18.00 jest odprawiana z liturgią niedzieli.

15. Pomagamy 22-letniej Justynie Górka z Chojny, która potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

16. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.

17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-10-25