Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 23 listopada 2019 wyświetleń: 591

Niedziela Chrystusa Króla (24.11-01.12.2019r.)

1. Trwa listopad, zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych codziennie o 17:30.

2. Obchodzimy dzisiaj 17 rocznicę sakry biskupiej J.E. Abp Andrzeja Dzięgi. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

3. Dziś podczas Mszy o 10:00 odbędzie się poświęcenie wigilijnych opłatków, w które można będzie się zaopatrzyć w zakrystii.

4. Dziś zbiórka do puszek na budujące się kościoły.

5. Caritas Parafialny przy wyjściu rozprowadza świece wigilijne.

6. Dziś o 16:00 zapraszamy chętne i odważne małżeństwa na spotkanie, do wspólnego podzielenia się sobą i rozmowę przy herbacie na temat formacji Kościoła Domowego w salce na Plebanii.

7. Przy wyjściu z kościoła leżą „Torby Miłosierdzia”. Torby napełnione darami dla ubogich prosimy przynosić do zakrystii.

8. Rodzice dzieci klas 3 przygotowujących się do pierwszej Komunii zapraszamy na spotkanie w środę o 17:00.

9. W czwartek po Mszy świętej o 18:00 zapraszamy na spotkanie poświęcone przygotowaniu bożonarodzeniowego obiadu dla potrzebujących.

10. Osoby, które chciałyby wesprzeć kiermasz charytatywny prosimy o przygotowanie ciasta i przyniesienie go na plebanię w piątek 6 grudnia.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent rekolekcjami adwentowymi, które potrwają do środy. Poprowadzi je o. Stanisław z Głogowa. Już zarezerwujmy sobie czas. Serdecznie zapraszamy.

12. Młodych ludzi w wieku od 16 do 35 lat zapraszamy na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taizé we Wrocławiu od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

13. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.

14. Dziękujemy za nakrętki przynoszone do parafii na pomoc dla Justyny Górka.

15. Zainstalowany został w naszej świątyni system wyświetlający teksty pieśni na 3 dużych monitorach 65 i 55 calowych. Podłączona została kamera skierowana na ołtarz, której obraz jest wyświetlany w Kaplicy Miłosierdzia. Koszt całego systemu był dość duży i wyniósł 33.500 zł. Osoby, które by chciały wesprzeć spłatę tej inwestycji prosimy o ofiary.

16. Zakończyła się renowacja dwóch dużych świeczników z kościoła w Stokach.

17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-11-23