Niedziela, 05 maja 2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara V Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Stanisława Kazimierczyka

Aktualności 30 listopada 2019 wyświetleń: 716

I Niedziela Adwentu (01-08.12.2019r.)

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentujest czas naszego przygotowania do Bożego Narodzenia. Rozpoczynamygo rekolekcjami adwentowymi, które potrwają do środy. Poprowadzi je o. Stanisław Demski z Głogowa. Już zarezerwujmy sobie czas. Szczegółowy plan rekolekcji w Echu. Serdecznie zapraszamy.

2. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnych, od poniedziałku do piątku o 18:00. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

3. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12:00 zmiana tajemnic różańcowy. Papieska intencja na grudzień: „Aby każdy kraj podjął, priorytetowo i zdecydowanie, działania mające na celu polepszenie przyszłości dzieci, szczególnie tych cierpiących”.

4. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny.

5. Caritas Parafialny przy wyjściu rozprowadza świece wigilijne – Dzieło pomocy Dzieciom.

6. Przy wyjściu z kościoła leżą „Torby Miłosierdzia”. Torby napełnione darami dla ubogich prosimy przynosić do zakrystii.

7. Młodzież klas 8 przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek o 17:30.

8. Spotkanie Caritas we wtorek po Mszy wieczornej.

9. W środę dzień św. Barbary, patronki górników i dzień modlitw za bezrobotnych.

10. Spotkanie ministrantów w środę po Mszy wieczornej.

11. Dzieci zapraszamy na mikołajkową zabawę w czwartek 5 grudnia o 17:00.

12. Osoby, które chciałyby wesprzeć kiermasz charytatywny prosimy o przygotowanie ciasta i przyniesienie go na plebanię w piątek 6 grudnia.

13. Młodych ludzi w wieku od 16 do 35 lat zapraszamy na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taizé we Wrocławiu od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

14. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.

15. Dziękujemy panu Adamowi Grzegorzewskiej za uruchomienie i serwis pieca grzewczego w kościele.

16. Dziękujemy za nakrętki przynoszone do parafii na pomoc dla Justyny Górka.

17. Zainstalowany został w naszej świątyni system wyświetlający teksty pieśni na 3 dużych monitorach i podłączona została kamera skierowana na ołtarz, której obraz jest wyświetlany w Kaplicy Miłosierdzia. Koszt całego systemu był dość duży i wyniósł 33.500 zł. Osoby, które by chciały wesprzeć spłatę tej inwestycji prosimy o ofiary.

18. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w ewangelizacyjnym i charytatywnym koncercie kolęd z cyklu „Betlejem w Szczecinie” pt. Głośna Noc, który odbędzie się w dniu 4 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Bilety w różnych strefach dostępne są w cenie 50, 60 i 80 zł - do nabycia poprzez parafie oraz w Kurii Metropolitalnej. Koncert odbędzie się w 13. miastach Polski. W Szczecinie wystąpią między innymi: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak oraz Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego.

19. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-11-30