Sobota, 04 kwietnia 2020 r. imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy Sobota V tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Izydora

Aktualności

Aktualności 29 lutego 2020 wyświetleń: 109

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu(01.03-08.03.2020)

 

 1. Rozpoczęty okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty. Intensywniejszej modlitwie w czasie Wielkiego Postu sprzyjają nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątki o 18:45 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15 – na które serdecznie zapraszamy.

 2. Tego roczne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 22 do 26 marca. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu już teraz.

 3. Dzisiaj na Mszach o 7:00, 10:00 i 12:00 gościmy ks. prof. Cezarego Korca, który zachęca nas do udziału w Szkole Biblijnej, która będzie odbywała się w naszej parafii w soboty Wielkiego Postu. Rozpoczęcie o 10:00, a zakończenie 14:30. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa 7,14,21,28 marca i 4 kwietnia!!! Kurs przygotowuje między innymi do indywidualnej lub wspólnotowej lektury Pisma Świętego!

 4. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

 5. Spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do bierzmowania we wtorek o 17:00.

 6. Spotkanie Caritas we wtorek po Mszy wieczornej.

 7. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy wieczornej.

 8. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny u chorych od 9:00. Od 17:00 spowiedź pierwszopiątkowa. Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych.

 9. Za tydzień po mszy św. taca na spłatę mat grzewczych. Zebraliśmy już 13 tys. zł. Serdecznie Wam dziękuje za te ofiary.

 10.  

 11. Dzisiaj po mszach św. zostańmy parę minut w kościele żeby zobaczyć prezentację na monitorach zdjęć z IV Archidiecezjalnej Wyprawy Misyjnej do Kenii, w której uczestniczyła reprezentacja naszej Parafii. Jeszcze raz dziękujemy za Wasze modlitewne i materialne wsparcie.

 12. Dzisiaj w naszym dekanacie w Rosnowie o godz. 15:00 wprowadzenie relikwii bł. ks. Władysława Bukowińskiego – patrona Kazachstanu.

 13. W Kaplicy Miłosierdzia możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, do skarbony.

 14. Zbliżają się Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Młodzi pielgrzymi będą mieli śpiwory i karimaty. Nie potrzebują luksusów, tylko kawałek podłogi i serca. Chętne rodziny prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

 15. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

 16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-02-29
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone